اخبار حس یک نگاه

برندسازی ویژه معماران

برند و برندسازی مفهومی اصیل، علمی و عمیق است که در سال‌های پیش رو، مفهوم واقعی و اثربخش آن را شاهد خواهیم بود. رویداد «برندسازی ویژه‌ی معماران» که توسط مدرسه کسب و کار صنعت ساختمان برگزار میشود، برندسازی را به شیوه‌ای غیرمتداول، عمیق و به دور از راهکارهای بازاری، بصورت مشخص برای معماران و جامعه‌ی معماری تشریح و تحلیل میکند.

واقعیت‌های برندسازی در صنعت ساختمان و معماری

در این دوره‌ی فشرده‌ با واقعیت‌های برندسازی در صنعت ساختمان و معماری آشنا میشوید. پویا سیدین نور بازار صنعت ساختمان و معماری را از منظر برندسازی و بازاریابی بصورت عمیق تحلیل میکند. اتفاقاتی که به اسم برندسازی در کشور در جریان است را نقد و بررسی میکند و به ارائه‌ی زیرساخت‌هایی ملموس و اصولی اما پیچیده و نادیده گرفته شده میپردازد. 

همکاری حس یک نگاه با شهرداری منطقه 2

شرکت حس یک نگاه در راستای گسترش فعالیت های حوزه ی خلاقیت های شهری و برندسازی شهری، اقدام به انعقاد تفاهم نامه همکاری با اداره ی زیباسازی شهرداری منطقه دو در خصوص ارائه ی ایده ها و راهکارهای خلاق و نوآورانه شهری کرد. بر این اساس، شرکت حس یک نگاه، در قالب مشاور ایده پردازی خلاق و مجری طرح های هنر شهری در موارد زیر به مشارکت با تصمیم گیران شهری با شرایط مختلف قابل تعیریف میپردازد:

 • رنگ آمیزی خلاق و مفهومی
 • بیان چالش ها فرهنگی و اجتماعی به شیوه ای خلاق و مفهومی
 • طراحی و ساخت المان های شهری خلاق و نوآورانه
 • ارایه راهکارهای خلاق و مفهومی برای تاثیرگذاری (انتقال پیام مشخص) در بستر شهری
 • کشف ناهنجاری های بصری و ارایه ی راهکار خلاقانه در استفاده از آنها برای خلق المان های زیبا و مفهومی
 • بکارگیری از المان های موجود بلا استفاده در خلق آثار مفهومی و خلاق با اهداف مشخص فرهنگی، اجتماعی و هنری
 • ایده پردازی و ایجاد المان های خلاق و مفهومی با اهداف مشخص
 • تدوین هویت یکپارچه برای یک کوچه یا خیابان
 • ایده پردازی و خلق آثار هنری با مشارکت گروه ها و اقشار مختلف جامعه (سالمندان، کودکان، نوجوانان، افرادا داری احتلالات روانی، کودکان کار و …) با اهداف مشخص
 • فضاسازی و ایجاد گذرگاه فرهنگی و هنری با هدف فرهنگ سازی، ترویج هنر و افزایش مشارکت مردمی به شیوه ای خلاق و کارا
 • خلق فضاهای خلاق شهری و استفاده از فضاهای بلااستفاده در راستای درآمدزایی شهرداری
 • طراحی و اجرای رویدادهای خلاق شهری در راستای اهداف مشخص فرهنگی اجتماعی

در این راستا، با طراحی و ایجاد زیرساخت مورد نیاز توسط گروه ایده پردازی شهری، بستر حضور برندهای مرتبط با حوزه معماری و ساخت و ساز (از جمله تولیده کنند گان متریال ها ساحتمانی و معماری) در کالبد شهری به شیوه ای خلاقانه برای شهر، شهروندان و مخاطبان برندها و در راستای فعالیت های برندینگ مجموعه های مشارکت کننده فراهم است.

همکاری حس یک نگاه با معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵

شرکت حس یک نگاه در راستای برنامه های خلاقیت شهری و ایده های برندینگ شهری، طراحی و اجرای پروژه هویت یکپارچه و زیباسازی کوچه های طوطی و صفایی واقع در محله مطهری را عهده دار شده است. بر این اساس و طبق طرح ارائه شده از سوی اتاق فکر حس یک نگاه و به تایید رسیده توسط معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه ۱۵، سه فاز اصلی برای ایجاد هویت یکپارچه و در راستای پاسخ به چالش های اجتماعی موجود. این سه فاز که در راستای حمایت از بانوان و کودکان کوچه های یاد شده و رسیدیگی به معضلات فرهنگی طراحی شده است، با حمایت اداره امور بانوان شهرداری منطقه ۱۵ و به درخواست دفتر توسعه محله ای شوش، مطهری و مظاهری انجام میشود.

فاز اول شامل رنگامیزی یکپارچه ی خلاق با هویت و مفهوم مشخص، فاز دوم شامل طرح های خلاقانه با رویکرد سرگرمی برای کودکان و تقویت رسالت های فاز اول و فاز سوم شامل فضای سبز و طبیعت و تحکیم فعالیت های صورت گرفته در راستای برندسازی محله ای (به عنوان زیرمجموعه ای از برندسازی شهری) میباشد. گزارش اجرای پروژه، به همراه جزئیات شامل عکس و فیلم بصورت جداگانه در وبسایت و شبکه های اجتماعی حس یک نگاه منتشر میگردد.

فراخوان همکاری حس یک نگاه با دفاتر توسعه محله ای تهران

شرکت حس یک نگاه در راستای گسترش فعالیت های خلاق شهری و تقویت هویت محله ها، شرایط ویژه ای را برای همکاری با دفاتر توسعه محله ای تهران در نظر دارد. در این خصوص، با تکیه بر توان و تخصص های رنگامیزی خلاق شهری (دیوار و زمین)، ایده پردازی خلاق شهری، برگزاری رویدادهای خلاق فرهنگی و هنری، ایده پردازی خلاق فضای سبز، طراحی و ساخت احجام و هنر مفهومی برای پرداختن به چالش های متعدد حوزه شهری (از جمله فرهنگی و اجتماعی) راهکار، طرح و برنامه ای خاص برای هر محله قابل ارائه است. شرکت حس یک نگاه با تلفیق تخصص های ذکر شده و ارائه رویکرد خلاق شهری به شیوه ای اقتصادی در کنار همکاران دفاتر توسعه محله ای خواهد بود. همچنین این مجموعه مشاوره ی برندینگ محله، کوچه یا خیابان و پرداختن به هویت محله با چالش و رسالت های موجود را، به دفاتر توسعه محله ای به عنوان بخشی از رسالت اجتماعی خود، بصورت رایگان ارائه میدهد.

همکاری حس یک نگاه با خانه عمران

حس یک نگاه با تجربه اجرایی مدیریت و مشاوره بازاریابی و فروش در صنعت ساختمان و معماری و بهره مندی از افراد متخصص در حوزه ی مدیریت بازاریابی، فروش و برندسازی فعال در صنعت ساختمان و معماری، تا کنون شماری از منابع انسانی بازاریابی و فروش شرکت های فعال در این صنعت را بصورت حرفه ای آموزش داده است. غالب این فعالیت به عنوان بخشی از خدمات مشاوره و آموزش و عموما در محل شرکت ها ارائه میشود.

خانه عمران به عنوان بنیانگذار آموزش های کاربردی و تخصصی صنعت ساختمان با بیش از ۲ دهه تجربه از سال ۱۳۹۷ اقدام به برگزاری دوره های تخصصی مدیریت کسب و کار در صنعت ساختمان کرده است. خانه عمران با همکاری شرکت حس یک نگاه و بالغ بر ۲۰ عضو هیئت علمی با تجربه در زمینه های مختلف مدیریتی، مالی اقتصادی، منابع انسانی، استراتژی، بازاریابی خدمات و کالا، برندسازی و تبلیغات، مدیریت بازاریابی و فروش، مدیریت فرآیند، سیستم ها و روش ها و ترکیب جامعی از دوره های کوتاه مدت و بلند مدت مدیریت کسب و کار را بصورت ویژه و کاربردی برای بخش های مختلف صنعت ساختمان ارائه میدهد. در این راستا و به صورت ویژه در حوزه های برندسازی، بازاریابی، تبلیغات و فروش در صنعت ساختمان و معماری، متخصصین حس یک نگاه نقش بسازایی در طراحی، تدوین و ارائه ی این دوره ها ایفا میکنند.طی این همکاری، تمامی دوره ها و کارگاه های آموزشی تخصصی حس یک نگاه در زمینه های یاد شده، در مجتمع تعالی صنعت ساختمان (واقع در خانه عمران) ارائه میشود.

برای آشنایی بیشتر با دوره های تخصصی مدیریت کسب و کار در صنعت ساختمان به صفحه ی مدرسه کسب و کار خانه عمران مراجعه نمایید یا با شماره ی ۰۹۱۹۳۳۷۴۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

همچنین برای آشنایی با دوره های کاربردی کوتاه مدت و هدفمند که توسط حس یک نگاه در خانه عمران ارائه میشود، به صفحه ی آموزش حس یک نگاه مراجعه نمایید.

برگزاری کارگاه برندسازی شخصی ویژه معماران

برای سومین بار متوالی، دوره ی کوتاه مدت برندسازی شخصی ویژه مهندسین معمار توسط پویا سیدین نور در خانه عمران ارائه شد.

برندسازی شخصی که این روزها به سمت سوی مفاهیم زرد در حوزه ی برندسازی و بازاریابی کشیده شده است، با چالش های بیشتری نسبت به مابقی مفاهیم مرتبط با برندسازی، بازاریابی، تبلیغات و فروش در صنعت ساختمان و معماری روبرو ست.

در رویداد ۴ ساعته برندسازی شخصی ویژه مهندسین معمار که با همکاری مشترک حس یک نگاه و خانه عمران و برای اولین بار از حدود یک سال گذشته به شکل تخصصی برای معماران ارائه شده است، ابتدا نگاهی اصولی و برخواسته از علم و تجربه پیرامون مفهوم برندسازی و تاثیر آن در کسب و کار با مخاطبان به اشتراک گذاشته شد. سپس به تشریح واقعیت، چیستی، چرایی و چگونگی برندسازی شخصی و کابرد آن در صنعت ساختمان و معماری کشور پرداخته شد. تحلیلی به روز از کسب و کار در حوزه ی معماری ارائه گردید و بخش های مختلف و جذاب آن مورد بررسی قرار گرفت. با تشریح و جزئیات نمونه های برند شخصی موفق و ناموفق داخلی و خارجی در حوزه معماری و چگونگی رسیدن به این جایگاه، مفاهیمی که پیشتر ارائه شده بود، ملموس و رنگ و بوی کاربردی پیدا کردند. در انتها با پیش بینی هایی از حیث بازاریابی و آینده ی کسب و کارهای حوزه ی معماری در ایران و گپ های موجود در بازار، این امکان فراهم آمد تا هر یک از معماران حاضر در رویداد، به بررسی و دریافت مشورت تخصصی در مورد رویکردها و ایده های مد نظرشان بنشینند.

رویداد برندسازی شخصی ویژه معماران که در مجتمع تعالی صنعت ساختمان برگزار میگردد، به عنوان بستری برای بازنگری و اتخاذ رویکردی هوشمندانه و بلند مدت منطبق با علایق و تخصص معمار و نیاز فعلی و آتی معماری به شمار میرود. برای دریافت اطلاعات بیشتر و آگاهی از زمان و شرایط دوره ی بعدی به صفحه ی دوره ی کوتاه مدت برندسازی شخصی ويژه معمارن مراجعه نمایید یا با شماره ی ۰۹۱۹۳۳۷۴۰۲۹  تماس حاصل نمایید.

برگزاری کارگاه مدیریت جلسات با کارفرما (تعامل حرفه ای با کارفرما ويژه ی مهندسین معمار)

چندی پیش کارگاهی جالب تحت عنوان «تعامل حرفه ای با کارفرما ویژه معماران» با مشارکت حس یک نگاه و خانه عمران شکل بصورت محدود شکل گرفت. در این کارگاه پویا سیدین نور از تجربه خود برای مدیریت جلسات با کارفرما در صنعت ساختمان و معماری صحبت کرد. نکات کاربردی و جالبی پیرامون مدیریت بازاریابی، فروش و مذاکره برای مهندسین معمار بیان شد و نمونه های موردی مواقعی بررسی و تمرین شد. چگونگی تعامل با کارفرما، ارائه طرح و رویکرد حرفه ای برای ایجاد ارزش، تاثیرگذاری و متقاعد سازی اخلاقی و افزایش حاشیه ی سود در پروژه های معماری به اشتراک گذاشته شد.

سرفصل های کلی شامل موارد زیر است:

 • مدیریت مارکتینگ علمی و کابردی در حوزه معماری در ایران
 • انتخاب جایگاه هوشمندانه در بازار صنعت ساختمان و معماری فعلی در ایران
 • تشخیص نیاز کارفرما
 • به عنوان یک معمار چگونه خودمان، کسب و کارمان و طرح پیشنهادیمان را معرفی کنیم؟
 • مهارت های ارائه
 • به عنوان یک معمار (مدیرعامل یا صاحب اثر) چگونه با کارفرما مذاکره کنیم
 • عوامل تاثیرگذاری و ساختن تصویر مناسب و پایدار در ذهن کارفرما
 • برای طراحی هزینه دریافت کنیم؟ چگونه؟
 • مهارت های کسب و کاری برای معماران (Business Skills for Architects)

لازم به ذکر است، کارگاه ۴ ساعته فوق، در تابستان ۱۳۹۹ مجددا و بصورت محدود در مجتمع تعالی صنعت ساختمان واقع در خانه عمران برگزار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام، شماره موبایل خود را از طریق انتهای همین صفحه ارسال نمایید یا با شماره ی ۰۹۱۹۳۳۷۴۰۲۹ در خانه عمران تماس حاصل نمایید.

شروع ثبت نام دوره جامع مدیریت کسب و کار ويژه ی ساخت و ساز شهری

خانه عمران با بیش از ۲۰ سال تجربه آموزش های تخصصی و کاربردی در بخش های مختلف صنعت ساختمان اولین دوره ی مدیریت کسب و کار در ساخت و ساز شهری را با ارائه ی مدرک معتبر CMBA را ارائه میکند. این دوره ی جامع که از هفت دپارتمان (شامل مالی اقتصادی، برندسازی و فروش، حقوقی و اداری، مدیریت و برنامه ریزی، فنی و اجرا و مهارت های فردی) تشکلیل شده است توسط افراد خبره صنعت ساختمان در حوزه ی تخصصی مختلف (بیش از ۲۰ خبره ی صنعت به عنوان مدرس) ارائه میشود. پویا سیدین نور و سالار قنبری به ارائه بخش های مرتبط با برندسازی، تبلیغات و راهکارهای فروش در حوزه ی ساخت و ساز شهری میپردازند.

از ویژگی های این دوره ی جامع، میتوان به کاربردی بودن برای بازار کسب و کار ساخت و ساز شهری در شرایط فعلی و آتی کشور و پرهیز از تئوری های غیر ملموس اشاره کرد. مفاهیم و کاربرد ها بصورت اصولی و منطبق با بازار و با نگاه کسب و کاری ارائه شده و در پایان هر ماجول (دپارتمان تخصصی)، امکان مشاوره ی رایگان توسط افراد خبره صنعت ساختمان در زمینه های تخصصی به شرکت کنندگان برای کسب و کار شخصی شان در نظر گرفته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پیش ثبت نام به صفحه مدیریت کسب و کار ویژه ساخت و ساز شهری در وبسایت خانه عمران مراجعه یا با شماره ۰۹۱۹۳۳۷۴۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

مسیر مشاوره توسط حس یک نگاه برای برندها و فعالان صنعت ساختمان، معماری و دکوراسیون چگونه است؟ پس از تماس اولیه یا ارسال درخواست مشاوره، همکاران مستقر در دفتر حس یک نگاه با شما تماس میگیرند تا به نگاه شفاف تری از فعالیت و خدمات قابل ارائه برسید.

شروع ثبت نام دوره جامع مدیریت کسب و کار ويژه ی ساخت و ساز شهری

خانه عمران با بیش از ۲۰ سال تجربه آموزش های تخصصی و کاربردی در بخش های مختلف صنعت ساختمان اولین دوره ی مدیریت کسب و کار در ساخت و ساز شهری را با ارائه ی مدرک معتبر CMBA را ارائه میکند. این دوره ی جامع که از هفت دپارتمان (شامل مالی اقتصادی، برندسازی و فروش، حقوقی و اداری، مدیریت و برنامه ریزی، فنی و اجرا و مهارت های فردی) تشکلیل شده است توسط افراد خبره صنعت ساختمان در حوزه ی تخصصی مختلف (بیش از ۲۰ خبره ی صنعت به عنوان مدرس) ارائه میشود. پویا سیدین نور و سالار قنبری به ارائه بخش های مرتبط با برندسازی، تبلیغات و راهکارهای فروش در حوزه ی ساخت و ساز شهری میپردازند.

از ویژگی های این دوره ی جامع، میتوان به کاربردی بودن برای بازار کسب و کار ساخت و ساز شهری در شرایط فعلی و آتی کشور و پرهیز از تئوری های غیر ملموس اشاره کرد. مفاهیم و کاربرد ها بصورت اصولی و منطبق با بازار و با نگاه کسب و کاری ارائه شده و در پایان هر ماجول (دپارتمان تخصصی)، امکان مشاوره ی رایگان توسط افراد خبره صنعت ساختمان در زمینه های تخصصی به شرکت کنندگان برای کسب و کار شخصی شان در نظر گرفته شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و پیش ثبت نام به صفحه مدیریت کسب و کار ویژه ساخت و ساز شهری در وبسایت خانه عمران مراجعه یا با شماره ۰۹۱۹۳۳۷۴۰۲۹ تماس حاصل نمایید.

بنابه تجربه‌ی کسب شده، شناخت متریال و تکنولوژي‌های به روز و کاربردهای مهم آنها، قابلیت ها و استفاده خلاق معمارانه، اصول اجرایی، معیارهای انتخاب هوشمندانه و در نهایت آشنایی با برندهای معتبر و قابل اعتماد در بخش های مختلف صنعت ساختمان، از اهمیت فراوان برخوردار بوده که عموماً در سیستم آموزشی و البته بازار کسب و کار کمتر به آن پرداخته شده است.

 

ارائه شرکت شورلول تراکو در رویداد آشنایی با متریال و تکنولوژی های ساختمانی و معماری