مقالات حس یک نگاه

اصول پایه ای برندینگ در پروژه های معماری

همیشه برا‌‌ی ما، اهالی حرفه ای صنعت ساختمان، پاسخ به یک سوال هم چالش برانگیز بوده و هم بسیار پر اهمیت: «واقعا یک ساختمان چگونه برند میشود؟» سازندگان به دنبال ساختن ساختمان های برند و خریداران هم خودآگاه یا ناخودآگاه متمایل به خرید ساختمان های برند هستند. در این مقاله‌ی کوتاه و طی دو پاراگراف به بیان چگونگی خلق یک ساختمان برند و فعالیت های اصولی در راستای برندسازی ساختمان از نگاه «حس یک نگاه» به عنوان مرجع و مشاور برندینگ در صنعت ساختمان میپردازیم.

بیشتر

برندسازی شهری

برندسازی شهری واقعا چیست و چه مراحلی دارد؟

 هر روز واژه‌ی برند را بارها و بارها میشنویم. اینکه برند چه هست و چه نیست بسیار مهم است زیرا حقیقت این است که برند و برندسازی هر چه که هست، آنچه که امروز در جامعه همه‌گیر شده است، با فلسفه و تعریف اصولی آن بسیار فرق دارد. در این مقاله بر آنیم که با زبانی شیوا، ساده، مختصر و البته اصولی و عمیق به واقعیت مفهوم برند شهری و فرآیند برندسازی شهری بپردازیم. این مقاله به مسئولین و مدیران شهری و متخصصین شهرسازی و تمامی علاقه‌مندان به شهر از منظری اصیل، پیشنهاد میشود.

بیشتر

برندینگ در ساخت و ساز شهری

برندینگ در ساخت و ساز شهری و نمای رومی

اهالی صنعت ساختمان، امروز بیش از پیش به دنبال برندینگ یا برندسازی در صنعت ساختمان اند. شاید به این دلیل که گفته میشود برای تضمین و افزایش روزافزون سودآوری در حوزه‌ی ساخت و ساز، باید برند شویم! افزایش روزافزون سود اقتصادی جزو ویژگی های یک برندینگ موفق در صنعت ساختمان و معماری است اما نه دلیل موجهی برای شروع برندینگ است نه مهمترین ویژگی یک برند موفق در ساخت و ساز شهری! این مقاله اما به ماهیت، مفاهیم و ویژگی‌ های برند و برندسازی نمیپردازد بلکه بصورت مختصر و صریح به نمونه ی موردی پدیده ای به نام نمای رومی در تاثیر آن در برندسازی سازندگان، معماران و ساختمان ها در بازار ساخت و ساز شهری میپردازد.

بیشتر

صنعت ساختمان

بعد از آشنایی با عصرهای مختلف کسب‌وکار و معنای کلی واژه‌هایی چون بازاریابی، فروش و برندینگ یا برند سازی، حالا شاید این سؤال در ذهن شما شکل‌گرفته باشد که به‌عنوان یکی از فعالان حوزه صنعت ساختمان و معماری در کدام‌یک از عصرهای کسب‌وکار قرار دارید؟ کدام عصر در بین 4 ضلعی عصرهای کسب‌وکار اهمیت بیشتری دارد و گره کار شما در فروش خدمات یا محصولات حوزه ساختمان کجاست؟ 

بیشتر

تفاوت بازاریابی، فروش، تبلیغات و برند سازی در صنعت ساختمان و معماری

به‌عنوان فعال حوزه صنعت ساختمان و معماری چقدر نسبت به بازاریابی، تبلیغات و برند سازی و فروش این حوزه شناخت دارید؟ فکر می‌کنید شناخت از این موضوعات و کسب آگاهی بیشتر چقدر به رونق کسب‌وکار شما و فروش بهتر و بیشتر کمک می‌کند؟ در این مقاله سعی کردیم تا با زبان خیلی ساده و نه اصطلاحات و پرزنت خیلی پیچیده، جواب سؤالات را بیان کنیم. اگر حوصله دارید چند دقیقه وقت می‌گذاریم را مقاله را باهم مرور می‌کنیم.

بیشتر

راهکار هوشمندانه برای برندینگ و بازاریابی برندهای صنعت ساختمان و معماری

اگر شما صاحب برندی فعال در صنف سنگ، کاغذ دیواری، کف پوش و دیوارپوش، سیستم های روشنایی، تکنولوژی یا متریال های نوین برای سفت کاری، ساخت و ساز خشک، تکنولوژی و مهندسی نما، افزودنی ها و راهکارهای معماری، شیرالات و سرویس بهداشتی، درب و پنجره و…. هستید، و در پی کسب اطلاعات تخصصی و کاربردی در مورد استراتژی، ایده و راهکارهای هوشمندانه برای بازاریابی در صنعت ساختمان و همچنین افزایش فروش محصولات و خدمات خود در صنعت ساختمان و معماری هستید، احتمالا مقالات حس یک نگاه از جمله مقاله ی حاضر، اطلاعات جذابی را برایتان خواهد داشت…

بیشتر